Srdcové záležitosti / The matter of love

08:34 Unknown 3 Comments


SK/ENG version inside: Blíži sa Bratislavský Design week. Toto sú interiérové maličkosti, ktoré mi robia radosť každý deň....
Design week here in Bratislava is finally approaching. These are little interior design thingies, which make every single day brighter :) 


Miska s líškou bola jednou z prvých vecí, ktoré som si kúpila v Bratislave. Pôvodne som sa išla do H&M Home len pozrieť, ale bola to láska. Ráno si do nej robím ovsené vločky s ovocím a stále ma baví. 
PS: Tanier je z podivného výpredaju a stál asi 5 centov.

The Fox bowl was one of the first things I´ve  bought in Bratislava. Originally I was planning just to peep into H&M Home, but it was instant and complete love. In the morning I make my porridge with fruit into it. 
PS: The plate is from the weirdy sale and it costs around 5 cents. 

glass / porcelain / green gate

Toto je najnovší prírastok do kuchyne. Sklenená dóza Audrey indigo s viečkom a patentom na uzatváranie dánskej značky Green Gate je vo vintage štýle. Využiť ju môžete na rôzne mňamky. Keď priberať tak štýlovo! Nájdete ju v online obchode Apropos.

This it the newest arrival into my kitchen. Glass dose Audrey indigo with a lid and patent closure is made by Danish brand Green Gate and it´s made in vintage style. You can use it to store your yummies. When gaining on weight, then make it stylish! You can find it in online store Apropos.


Čokoláda a Bebe keksy čoskoro zmiznú...cez skúškové potrebujem tony cukru na rozmýšľanie.

The chocolate and cookies are about to vanish soon...during studying on my final exam I need tons of sugar to think properly. 


Chobotničkový pohár bol darček od Gabiho. Netuším, kde ho zohnal, ale milujem ho za to :) Ešte neprešiel dôkladným čistenín po rannej káve, tak ho ospravedlňte. To je jediné negatívum, okolo chápadiel sa to dá umyť iba malou kefkou. 

Octopus mug was a gift from Gabi. I´ve no idea where he fetched it, but I love him for that :). As you can see, the octopus didn´t make his cleaning ritual after morning coffee yet, so excuse him please. This is the only con, you can clean the space around his tentacle only with  a small brush.

do it yourself / DIY / glass / recycled

Recy veci sú vždy super, najmä ak ide o sklo. Stojan na príbor bol pôvodne obal z kokosového oleja, vo váze bol mrkvový džús. 

Recyclation is a good way how to conjure up new fancy products. Cutlery holder was previously cocontul oil´s package and in tulip vase was a carrot juice.

do it yourself / fluffy / funny

Nesmiem zabudnúť na verného strážcu sušienok, myšiaka Muzikoholika. Ako môžete vidieť, má vždy čas na hudbu. Viac bláznivých myšiek ste mohli vidieť v predchádzajúcom článku

 I can´t miss the faithful cookies warior, Musicholic mouse. As you can see, he always has a time for listening to music. More crazy mouses were in our previous post

IKEA / Môj Dom / Geo

Na prokrastináciu a inšpiráciu mám najradšej tieto časopisy a staré IKEA katalógy. Najviac mi sedí  Môj Dom. V každom čísle sú návštevy domov a bytov, príbehy o dizajnéroch a ich najslávnejších kúskoch, prehľad najnovších interiérových trendov a rozhovory s architektmi. Ktoré čítate vy? 

For procrastination and motivation are these magazines and old IKEA catalogues simply the best. My favourite one is Môj Dom (My House). Every copy includes a couple of inspiring visits, stories about designer and their famous pieces, the newest interior trends and interviews with architects. Which one do you read? 

Pac a pusu, Veronika 
XOXO Veronika


3 comments:

 1. Chobotničkový pohár by se líbil i mě =O no a tulipány, to je sázka na jistotu =)

  Krásný a radostný nový týden =)
  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
 2. chobotničkááá
  pozri novy post o slovenskej mode www.donnaiveh.com

  ReplyDelete