Behind loft´s door (Za dverami loftov)

15:39 Unknown 9 Comments
Zdroj fotografií: www.loft-addict.com

Not only platic bottles and old magazines can be recycled, but also the whole buildings. Lofts were often old warehouses and fabrics, which got bankrupted after technology development and many financial crisis. Abandoned brick walls and large windows waited for a new renter for ages. The craddle of this trend is rushy New York, where the first lofts appeared in 90´s of twentieth century. The first who decided to move in were artists and fashion addicts. They changed huge fabrics into apartments, galleries and bars. 
Their begginings as factories can tell you a lot about the appearance and interior. Technical side of the buildings are often fully remained. Even inside you can see bare walls, bearers and columns. For someone this is completely unimaginable by something he or she should call home. For other it´s all about fascinating details, which give the apartment originality. Spaces tend to be opened, so it can happen really easily, that owners have living room on two floors.

Heating is one of the most significant issues by lofts. Giving the proper heat to those large open spaces is much more difficult than it would be with more smaller rooms. Secondly, the prices for the properties are higher. But thridly, the main issue here in Slovakia stays almost absolute inacessibility.
WHAT ABOUT YOU? WOULD MOVE IN?


Recyklovať sa nedajú len plastové fľaše a staré magazíny, ale aj celé budovy. Lofty boli často veľkými priemyselnými fabrikami, ktoré nástupom technológií a finančných kríz skrachovali. Opustené tehlové múry a veľké okná roky čakali na nových nájomníkov. Kolískou tohto trendu je rušný New York, kde sa prvé lofty objavili zhruba v deväťdesiatych rokoch minulého storočia. Do tovární sa ako prví nasťahovali umelci a módni maniaci. Premenili obrovské priestory na byty, galérie, či bary. 

Už ich samotný vznik vypovedá veľa o celkovom vzhľade a interiéri. Technická stránka budov je častokrát úplne zachovalá. Aj vo vnútri možno vidieť holé tehlové steny bez omietky, nosné trámy či stĺpy. Pre niekoho je to nepredstaviteľná súčasť toho, čo by mal nazývať svojím domovom. Pre iného sú to fascinujúce detaily, ktoré dodávajú bytu originálny ráz. Priestory bývajú otvorené, a tak sa môže stať, že majú domáci obývačku cez dve poschodia.

Medzi hlavné nedostatky patrí náročné vykurovanie. Vyhriať veľký otvorený priestor je výrazne náročnejšie ako v prípade viacerých menších a uzavretých. Ďalej sú to ceny za nehnuteľnosť a na Slovensku je hlavným problémom takmer absolútna nedostupnosť. Je ich stále veľmi málo, ale je to pochopiteľné. Dopyt ešte stále nie je dosť vysoký na to, aby developeri masovo investovali do rekonštrukcie takýchto budov.

A ČO VY? NASŤAHOVALI BY STE SA? 


Gabriel


9 comments:

 1. Nastěhovali, a hned..loft je můj sen, no upřímně, v našich podnebných podmínkách se obávám, že v zimě to musí jít strašně do peněz, něco takového vytopit, to teplo se nemá kde akumulovat =(. Ale někde v Portugalsku, Španělsku, na jihu Itálie..ach <3

  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je to drahé, v Portugalsku by to bolo úúúúžasné milujem tú krajinu :)

   Delete
 2. Nika ten úplne prvý obrázok skoro ako z New Girl! :D Vedel by som si v tom predstaviť ako prechodné bydlisko, na celý život asi nie :D

  ReplyDelete
 3. Lovely interior designs and complements

  Ciao
  Mywishstyle

  ReplyDelete
 4. Wow.Stunning lofts!!!! I love it!!!XoXo

  ReplyDelete
 5. Rozhodně bych se tam nastěhovala, kdyby byli po ruce money :D Ale na druhou stranu by mi dělalo starost to vytápění. Trvalo by moc dlouho než by v tam bylo teploučko. I přesto bych, ale nedala na to dopustit. Lofty mají své kouzlo.

  Líbí se mi, že píšeš anglicky a pak popřípadě k tomu i překlad. Je to příjemné zpestření, které na jiných webech není :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ďakujem za pozitívny feedback :) máš pravdu, majú svoje pre aj proti

   Delete