5 dôvodov prečo navštíviť Budapešť/ 5 reasons why to visit Budapest

15:41 Unknown 14 Comments

Sú veľkomestá, ktorým jednoducho neprídete na chuť a potom sú tu tie, ktoré vás vtiahnu od prvého nádychu. Pre nás je to jednoznačne Budapešť. Má v sebe štipku drzosti, melódie aj dlhej histórie. Dnes sa s vami chcem podeliť o pár cestovateľských tipov.
Cuisine


1. Lebo v ňom môžete zažiť kulinárske nebo, ak viete kam ísť. V Millenium da Pippo na Andrassy utca som ochutnala najlepšiu pizzu v živote. Bezkonkurenčnú. Mám slzy v očiach, keď si na ňu spomeniem. Tenučké cesto, dokonalý syr, šťavnatá obloha...jedným slovom láska. Tá pravá. Ďalším zážitkom boli ovocné, tvarohové a makové štrúdle everywhere. Všade stánky a všade štrúdle. Posledným bodom manifestácie obžerstva je hlavná tržnica Nagycsarnok na Váci utca. Na prízemí nájdete čerstvú zeleninu a ovocie, pekárničky aj stánky s maďarskými koreninami. Ak viete po maďarsky, zjednávajte. S mojou úbohou jazykovou úrovňou som si vyslúžila dve slivky zdarma.


1. Because you can experience heavenly tasty cuisine, if you know where to go. In Millenium da Pippo on Adrassy utca is definitely the best pizza on this planet. I have tears in my eyes when thinking about that delicious taste. Thin dough, perfect cheese, juicy vegetable...in one word it´s love. The true one. Another thing is sweet fruity, cheese, poppyseed strudel practically everywhere. The last point of our manifestation of greedy-guts is main market hall Nagycsarnok on Váci utca. There you can find fresh fruit and vegetable, bakeries, herb stands. I received two plums for free (for my poor hungarian skills).Boat trip

2. Lebo sa môžte vrámci mestskej hromadnej dopravy voziť loďou. Hej, dobre čítate. Normálne prídete k doku ako na zastávku, ukážete lístok alebo "električenku" a nastúpite. My sme sa previezli okolo budovy parlamentu, aj keď sme chceli ísť presne opačným smerom. Noa? Plavba za cenu MHD-čky musí byť. Inak tu nájdete aj autobusy, električky, nové metro a staré metro.

2. Because travelling by boat is a part of public transport. Yes, you´re reading it right. You can normally walk to the docks as to some bus stop and after a ship arrives you get on the board and show public transport ticket. We had to try it, although we got on the other part of Budapest we planned. So what, the trip was worth it. 

Atmosphere

3. Lebo je to mesto s vlastnou pesničkou. Cestou sme si spievali Georga Ezru a na mieste nás privítali pouliční muzikanti. Cítiť v ňom tep metropoly a celý hluk mestskej dopravy spolu so šumením Dunaja zrazu dával zmysel. A keď sme toho mali plné zuby, vyliezli sme na vrch Budy a zo zábradlia sme pozorovali nočnú Pešť. Bjutiful. 


3. Because this city has its own song. During travelling there we listened to George Ezra and when we arrived, we were amazed by all those street musicians, city rush and noise of Danube After climbing on the top of Buda we saw beautiful night Pest. 
Antiquariates


4. Lebo v knižnej štvrti nájdeš toľko antikvariátov a kníhkupectiev, že si nebudeš vedieť vybrať. Štvrť sa nachádza blízko Národného múzea a stojí aspoň za návštevu. Najväčšie je Központi Antikvárium. Keď sme tam boli  my, akurát lialo ako z krhly, takže celkový zážitok nebol celkom podľa mojich knihomoľských predstáv, ale tá vôňa starého papiera v každom obchodíku to vynahradila.

4. Because in book quarter is so many antiquariates and bookstores that you won´t be able to choose when to go firstly. The quarter is located near the National Museum and it´s definitely worth visiting. The biggest is Központi Antikvárium. When we were here last it, it was raining cats and dogs so it wasn´t absolutely perfect visit, but still I remember the smell of old books in every shop. 
Stylewalker adventures

5. Lebo módne maniačky môžu podľa Stylewalker mapy vysliediť všetky vychytené obchody a ateliére. Natrafila som na ňu v malom obchodíku s ručne vyrábanými šperkami, oblečením a doplnkami Jojó Artshop. Majiteľka Anna Erdö je šikovná keramička. Z  mapy rozhodne odporúčam návštevu čarovného obchodu so šperkami Rododendron, Le Parfum Croisette, kde predáva a vystavuje svoje parfumy Zsolt Zólyomi a Bomo Art Budapest s ručne vyrábanými zápisníkmi. 

5. Because fashion lovers can walk around the city with special Stylewalker map and find all unique fashion shops and workshops. If found it in a small store with handmade jewelery and clother Jojó Artshop. Its owner is ceramic lover Anna Erdö. I strongly recommend you not to miss fairytale shop with handmade jewelery Rododendron, parfumerie of Zsolt Zólyomi Le Parfum Croisette and Bomo Art Budapest with handmade diaries.  

14 comments:

 1. Budapešť je skvělá, tajemná a krásná zároveň..nemůžu se dočkat, až se tam na konci léta vydáme =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aj my chodíme koncom leta, vtedy je naj :) užite si to

   Delete
 2. Did you change your blog design recently? It looks fantastic now! Also, your pictures are gorgeous!

  Shireen | Reflection of Sanity

  ReplyDelete
  Replies
  1. I´m so glad you noticed, yes I´m creating new design it´s still in a process but I love doing it :) Thank you very much :)

   Delete
 3. Cute pics :)

  http://sbr-fashion-fashion.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. So lovely dear! Thanks for sharing and have an amazing new week!

  xoxo;
  STYLEFORMANKIND.COM
  Facebook / Bloglovin

  ReplyDelete
 5. budapest je krasna. ale moje naj je vieden :)
  www.donnaiveh.com

  ReplyDelete
 6. Wow, this is a great travelventure <3 Thanks for sharing everything :) It's good that you had fun.

  Have a great day!

  xoxo,
  SHAIRA
  www.missdream-girl.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. que pena que no habia encontrado este articulo antes de ir a Budapest. Pasaria por todos esos lugares que describiste. pero tal vez la próxima vez :)

  ReplyDelete